Назад Назад

Порадник

Порадник
бачити все

Інструкції

Інструкції
бачити все

FAQ - часті питання

FAQ - часті питання
бачити все

Технічна підтримка

Порадник

Відвід чи рециркуляція – багато людей, які стикаються з вибором кухонної витяжки, задають собі це запитання. Також буває, що деякі клієнти не знають того факту, що витяжка може працювати в одному із двох вказаних режимів – відведення повітря назовні або ж як поглинач запахів. Однак, слід пам'ятати, що кухонна витяжка не може працювати у вказаних режимах одночасно. Яка ж різниця між відводом повітря та рециркуляцією?

Експлуатація витяжки в режимі відводу повітря відбувається тоді, коли прилад підключений до вентиляційного каналу або димоходу. Всі види випарів і небажані запахи виводяться через вентиляційний канал назовні. У цьому режимі робота кухонної витяжки є найефективнішою, до того ж, витрати, пов’язані з експлуатацією приладу, є значно нижчими. Немає необхідності використовувати і замінювати вугільні фільтри. Це рішення гарантує хороший обмін повітря в приміщенні та забезпечує ефективне видалення вологи і всіх видів запахів та випарів. Важливо, щоб у приміщенні, в якому витяжка працює в режимі відводу повітря, були принаймні два вентиляційні канали: один – для кухонної витяжки, інший – для вентиляції самого приміщення. Якщо такої можливості немає, спробуйте забезпечити приміщення достатнім припливом свіжого повітря, наприклад, відкривши вікно або двері. Витяжка, що працює в режимі відводу повітря, не може бути підключена до витяжних каналів, до яких під’єднані прилади, які спалюють газ чи інші види палива. Питання вибору режиму роботи майбутньої кухонної витяжки потрібно вивчити до моменту її придбання, оскільки деякі прилади працюють тільки в режимі рециркуляції.

Витяжки в режимі рециркуляції не вимагають підключення до вентиляційного каналу. Вони очищують повітря через вугільні фільтри. Під час роботи таких приладів тепле повітря не виводиться назовні, таким чином підвищується рівень енергоефективності вашого житла, що є дуже актуальним для холодної пори року.

Усі витяжки марки NORTBERG, які працюють в режимі відводу повітря, також можуть працювати в режимі рециркуляції.

Асортимент бренду NORTBERG включає різні типи кухонних витяжок: пристінні (також відомі як вертикальні або похилі), острівні, вбудовані, стельові та витяжки, які інтегровані в стільницю. Всі ці витяжки розроблено з максимальною ретельністю і з найкращих матеріалів, включаючи високоякісну нержавіючу сталь та гартоване скло. Усі моделі мають сучасний вигляд, завдяки чому вони будуть до вподоби найвибагливішим естетам та прикрасять будь-яку кухню.

Кухонна витяжка, як відомо, є незамінним елементом кожної оселі. Для правильної та ефективної роботи приладу необхідно обрати витяжку з достатньою для Вашої кухні продуктивністю. Отже, що таке продуктивність витяжок? Продуктивність кухонної витяжки – це не що інше, як об’єм повітря, яке витяжка може відфільтрувати протягом години. Оптимальна продуктивність повинна забезпечувати можливість повної заміни повітря в кімнаті 6 разів протягом однієї години. Продуктивність витяжки вимірюється в кубічних метрах на годину (м3/год). Наша компанія пропонує кухонні витяжки з продуктивністю від 700 до 1200 м3/год.

У технічних характеристиках витяжок ми завжди вказуємо максимальну продуктивність турбіни. Слід зазначити, що витяжка із занадто низьким ККД не буде ефективно працювати на великій кухні і її придбання може стати для Вас марнуванням коштів. На продуктивність витяжки впливає діаметр вентиляційного каналу, до якого приєднується прилад, правильність монтажу, ступінь забруднення жирового (алюмінієвого) фільтру, а також діаметр трубопроводу, що з’єднує витяжку і вентиляційний канал (трубопроводи з діаметром менше 150 мм знижують ефективність роботи приладу та збільшують шум потоку повітря).

Важливим аспектом, який слід враховувати при виборі витяжки, є рівень шуму, що генерується під час роботи приладу. На жаль, кухонні витяжки – це пристрої, які не працюють безшумно, проте потрібно враховувати, що вони не працюють постійно, адже ми вмикаємо їх лише коли є така необхідність. Рівень шуму у витяжки, що працює на максимальній швидкості, не може перевищувати 70 децибел. Крім того, робота приладу в звичайних умовах не повинна заважати розмовам чи прослуховуванню радіо або перегляду телевізора. Перш ніж зробити покупку, варто запитати у продавця якої саме швидкості роботи витяжки стосується наведений в описі рівень шуму.

Елементом, який створює шум під час роботи витяжки, зазвичай є турбіна. Щоб зменшити рівень шуму, ми використовуємо спеціальні типи сплавів при виготовленні наших турбін. Крім того, турбіни спроектовані таким чином, щоб повітря під час проходження через них зустрічало найменший опір, що значно знижує рівень шуму. Ідеєю для зменшення шуму від жирових фільтрів може стати використання ущільнюючої стрічки в місцях, де краї фільтру прилягають до корпусу витяжки, що запобігатиме вібраціям цього фільтру. Ще однією причиною надмірного рівня шуму витяжки може бути також неправильний монтаж, тому особливу увагу слід перш за все звернути на правильність встановлення приладу.

 

Основою роботи кожної кухонної витяжки є фільтри. Фільтри витяжок поділяються на два основних типи: жирові та вугільні.


Жирові фільтри встановлюються у всіх типах витяжок, які працюють як на відвід повітря, так і на рециркуляцію. Вони призначені для затримання жиру, який виділяється під час приготування їжі, щоб пристрій залишався чистим всередині. Зазвичай, дані фільтри виготовляються з алюмінію або нержавіючої сталі. Фільтри з алюмінію генерують менше шуму та є довговічнішими. Для усунення шуму, що може генеруватись жировими фільтрами, використовуються ущільнюючі стрічки, завдяки яким краї фільтру щільно прилягають до корпусу витяжки, запобігаючи вібраціям. Всі жирові фільтри кріпляться до корпусу з допомогою металевих фіксаторів. Періодичність заміни цього типу фільтрів є справою індивідуальною, оскільки вона залежить від частоти використання витяжки. Існують також паперові та акрилові фільтри, але строк їхньої експлуатації значно менший, ніж алюмінієвих.

Вугільні фільтри використовуються тільки у витяжках, які працюють у режимі рециркуляції. Їхнє призначення полягає в поглинанні та зниженні інтенсивності небажаних запахів. Очистка таких фільтрів неможлива через їхні хімічні властивості. Фільтри з активованим вугіллям можуть значно відрізнятися за якістю, тому термін їхньої експлуатації може варіюватись від декількох місяців до року. Вугільні фільтри дуже рідко входять у стандартну комплектацію кухонних витяжок, і в більшості випадків їх потрібно купувати окремо.

Щоб найкращим чином виконувати свої функції та зберігати привабливий вигляд протягом тривалого періоду часу, витяжки повинні бути виготовлені з матеріалів відповідної якості, які стійкі до впливу високих температур, що утворюються в процесі приготування їжі. Кухонні витяжки Nortberg виготовляються з таких матеріалів:

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь складається зі сталі з додаванням хрому та нікелю. Нікель не лише робить поверхню витяжки блискучою, але й підсилює її міцність. Товщина листа, з якого виготовляють витяжки, варіюється від 0,5 до 0,8 мм. Чим більша товщина металу, тим масивніші та міцніші вироби.

Фарбована сталь

Листи сталі покриті фарбою, що наноситься порошковим методом.

Гартоване скло

Як і у випадку з нержавіючою сталлю, чим більша товщина скла, з якого зроблена витяжка, тим краща якість продукту. Скло є одним із найпопулярніших матеріалів для виготовлення кухонних витяжок. Гартоване скло є безпечним та гігієнічним матеріалом, який легко очищати без пошкоджень.

Дерево

Дерево є найменш популярним матеріалом декорування витяжки. Найчастіше дерево використовується для виготовлення кухонних витяжок у стилі ретро. Це, як правило, бук, дуб, ясен чи вільха. Дерев’яна поверхня може бути пофарбована або підготовлена для покриття будь-яким кольором на вибір замовника.

Вибір правильного типу витяжки для кухні є дуже важливим питанням. Не кожен тип витяжки підійде будь-якій кухні. Вибір найвідповіднішого варіанту буде диктуватися не лише естетичними міркуваннями, але й індивідуальними потребами кожного покупця. На сьогодні на ринку існує багато видів витяжок, проте всі вони можуть бути віднесені до однієї з двох груп: витяжки, які стоять окремо (у більшості випадків це настінні та острівні моделі), або вбудовані витяжки.

До витяжок, які стоять окремо, можна віднести:

 

Острівні витяжки

 

Вони дуже схожі на пристінні, але основна відмінність полягає у тому, що такі витяжки кріпляться до стелі, а не до стіни. Як випливає з назви, острівна витяжка розташована трохи вище поверхні для приготування їжі, що розміщена посеред кухні. Цей тип витяжок дуже ефективний і представлений у багатьох дизайнерських рішеннях.

Вбудовані витяжки

Прилади такого типу монтуються в кухонні меблі і таким чином є практично непомітними. Вони призначені для тих, хто цінує раціональне використання простору на кухні.

 

Вбудовані витяжки поділяються на два типи:

- повністю вбудовані (витяжки, які вмонтовуються у кухонні меблі повністю, а видимим залишається лише декоративний поглинач пари та запахів знизу кухонної шафки);

- телескопічні (витяжки, які вмонтовуються в кухонні меблі, але, окрім декоративного поглинача пари та запахів, видимим залишається ще й висувна передня панель).

Експлуатація витяжки є доволі простою, адже управління здійснюється зручними та зрозумілими засобами. Зазвичай, управління кухонною витяжкою обмежується натисканням кнопки включення – виключення.

До найпоширеніших типів управління витяжками належать:

Сенсорне управління

Сенсорний блок управління дозволяє контролювати основні функції витяжки за допомогою дотикових піктограм, а також може керувати такими додатковими опціями, як таймер, датчик заміни фільтру, тощо.

Електронне управління (soft touch)

У цьому випадку ступінь інтенсивності роботи турбіни або освітлення регулюється за допомогою кнопок, які реагують на легкий дотик. Витяжки з таким типом управління, зазвичай, обладнані LCD дисплеєм.

Механічне управління

Цей тип керування передбачає встановлення відповідних параметрів витяжки (освітлення, потужність, ввімкнення та вимикання) за допомогою механічних кнопок, розміщених на витяжці.

Дистанційне управління

Параметри роботи витяжки встановлюються на відстані за допомогою спеціального пульту дистанційного керування. Часто така опція є доступною додатково для витяжок, які обладнанні ручним управлінням.

Клавішне управління

Даний тип керування полягає у встановленні відповідних параметрів витяжки (освітлення, потужність, ввімкнення та вимикання) за допомогою півкруглих клавіш.

Вибір витяжки певної ширини є доволі важливим питанням, при вирішенні якого не достатньо керуватись лише фінансовими чи естетичними чинниками. Ширина кухонної витяжки залежить, в першу чергу, від її відстані до поверхні для приготування їжі та від розмірів цієї поверхні. Відстань між витяжкою та поверхнею для приготування їжі повинна бути не менше 60 см для електроплити та 75 см для газової плити. Ширина витяжки повинна бути трохи більшою за ширину поверхні для приготування їжі. Вважається, що найоптимальнішим рішенням є витяжка, яка приблизно на 10-15 см ширша, ніж поверхня для приготування їжі. Стандартними розмірами кухонних витяжок є 50, 60, 80 та 90 см.

Чому
NORTBERG?

  • Порадник
    Швидка
    та безпечна доставка
  • Порадник
    Продукт
    безпосередньо від виробника
  • Порадник
    Гарантія
    якості
  • Порадник
    Гарантійний
    та післягарантійний сервіс

Сторінка використовує файли Cookies